o mnie

O mnie

Mara – Marta Lenartowicz – kilka słów o mnie.

Jestem artystycznym duchem, który uwielbia wyrażać siebie poprzez tworzoną sztukę.
Tworzenie jest dla mnie podstawową formą komunikacji ze światem. Bardzo specyficznym dialogiem prowadzonym za pomocą obrazów, kolorów, tekstur czy struktur. Niezależnie od tego, czy szyję, projektuję, rysuję, maluję – w każdej mojej pracy znajdziesz cząstkę mnie. Moje serce, pasję, determinację, fascynację i emocje – to wszystko jest nierozerwalnym elementem moich dzieł i znajduje się w każdej z moich pracach. Czasami są  ukryte w sposobie prowadzenia kredki, czasami w tempie przesuwania tkaniny podczas pikowania – drobne niuanse, które sprawiają, że każda z tworzonych prac jest niepowtarzalna.

Tworzenie dają mi ogromny zastrzyk pozytywnej energii. Mogę ten stan porównać do niesamowitej wyprawy, pełnej zapierających dech w piersiach wyzwań, które sprawiają że uśmiech nie znika z moje twarzy. Po takiej przygodzie pojawia się niedosyt i ochota na więcej.

Od najmłodszych lat tworzenie towarzyszyło mi w mojej podróży zwanej życiem.
Kiedy pomyślę o sobie sprzed 5, 10, 15 czy 25 lat kreatywne wyrażanie siebie jest jedną z nielicznych cech, które odnajduję w każdym etapie mojego rozwoju. Owszem, zmieniały się techniki, zmieniały się dziedziny sztuki, ale zawsze tworzenie sprawiało mi ogromną przyjemność. Dawało wolność, satysfakcję i niesamowitą energię.

Mogę śmiało stwierdzić, że tworzenie jest dla mnie jak oddychanie. Teoretycznie mogę wstrzymać oddech na krótki okres czasu, ale życie bez powietrza jest niemożliwe…

Jak już wspomniałam, pasjonuje mnie wiele dziedzin sztuki. W związku z tym nie chciałabym się ograniczać i mówić tylko o jednej z moich pasji. Bardzo często umiejętności, które w jednej dziedzinie stanowią sedno, w innej są tylko małym elementem stanowiącym bazę do dalszej pracy. Chcąc stworzyć nową poduszkę zaczynam od wymyślenia a następnie narysowania jej projektu, a dopiero później, w następnym etapie siadam do maszyny i szyję.

W wieku 34 lat dojrzałam do podzielenia się swoją twórczością z szerszą publicznością. Dlatego stworzyłam to miejsce – bardzo osobistego i prywatnego bloga, w którym chcę pokazać Ci za pomocą moich prac co mi w duszy gra.

Tej opowieści poświęcona jest ta strona mara rysuje.