Wiosenne stokrotki na dobry humor – zobacz jak powstał ten rysunek.

mara/ Kwiecień 3, 2017/ Moje rysunki i grafiki

Wiosenne stokrotki na dobry humor – rysunek który wywołuje uśmiech na twarzy?
Jeśli chcesz zobaczy jak powstawał rysunek stokrotek zapraszam Cię serdecznie do lektury tego wpisu.

Pozwól, że za słowo wstępu posłuży mi pewna refleksja związana z tematem mojego najnowszego rysunku. Będą to moje luźne przemyślenia i wnioski, którymi chcę się z Tobą podzielić w to poniedziałkowe przedpołudnie.
A więc zaczynamy. 🙂

Za oknem piękna wiosna:
Radość
Budzące się życie
Ciepłe słońce
Pierwsze kwiaty
Ptasie trele

Wiosnę dosłownie czuć w powietrzu.

Nagle pojawiła się niesamowita energia, która sprawia, że chce się chcieć, że wszystko wydaje się lepsze i bardziej optymistyczne.
Też to czujesz?

Moja pracownia również budzi się do życia. Jedną z pierwszych oznak tej pozytywnej metamorfozy jest prezentowany dzisiaj rysunek.

Na kartce zakwitły białe stokrotki, które od razu poprawiły mi nastrój.
Zanim jednak zakwitły, najpierw wykiełkowały,  urosły, zazieleniły się i dopiero wtedy nieśmiało rozwinęły swoje kwiatki. A wyglądało to mniej więcej tak:

Zastanawiam się, dlaczego wiele osób uważa, że to takie niepozorne, skromne i pospolite kwiatki. Takie, które nie budzą zainteresowania. Takie, nad którymi nie warto się pochylić.

Czyżby już zapomnieli, jak lubili polne stokrotki, kiedy byli dziećmi? Ile radości im wtedy sprawiało obdarowanie bliskiej osoby małym bukiecikiem?

No cóż. Pewnie większość z nich „wyrosła”, „spoważniała” i przestała zauważać takie drobne przyjemności…

Ich strata.

Dla mnie stokrotki są piękne, właśnie dzięki swej prostocie i skromności. Natomiast związane z nimi wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że wiosenne stokrotki na dobry humor nadal wywołują uśmiech na mojej twarzy.

Właśnie dlatego wybrałam stokrotki jako temat rysunku. Chciałam pokazać, że niepozorne rzeczy też potrafią być piękne, jeśli tylko chcemy to piękno w nich zobaczyć.

Wiosenne stokrotki na dobry humor

Jak sądzisz: czy wiosenne stokrotki na dobry humor faktycznie działają? Czy sprawiły, że ten poniedziałek jest dla Ciebie choć troszkę lepszy i weselszy? Proszę podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzu poniżej.

Ps. Możesz wyrazić swoją opinię również na Facebooku i Instagramie – stokrotki czekają na serduszka i lajki od Ciebie. 🙂