Wiosenna łąka – autorska poduszka zaprojektowana specjalnie na 3 edycję poduszkowego konkursu Nancy Zieman.

mara/ Kwiecień 10, 2017/ Dekoracje i przedmioty użytkowe, Moje Patchworki i Quilty

Wiosenna łąka – autorska poduszka stworzona specjalnie na 3 edycję poduszkowego konkursu Nancy Zieman. Zajrzyj i przeczytaj jak powstała, oraz dlaczego nie została zgłoszona do konkursu z myślą o którym została zaprojektowana.

Zanim zdradzę Ci, jak powstała moja najnowsza poduszka „wiosenna łąka”, chciałabym zaprosić Cię do lektury historii pełnej emocji i niespodzianek. Podzielę się nią z Tobą już w następnym poście, który ukaże się dla odmiany w piątek, tuż przed świętami. Mam nadzieję, że będzie on dla Ciebie miłą odskocznią od świątecznej gorączki. Będzie to moja prawdziwa historia o tym, jak w marcu 2016 roku wzięłam spontanicznie udział w 2 edycji konkursu Nancy Zieman i o sukcesie jaki odniosła w tym konkursie moja poduszka. Polecam ten wpis jako inspirację i przykład, że „się da”. Będzie to też swojego rodzaju motywacyjny kopniak, więc mam nadzieję, że nie zawahasz się go użyć po przeczytaniu. 😉

A teraz pozwól, że zaprezentuję Ci gwiazdę tego wpisu. Oto kwitnąca wiosenna łąka – autorska poduszka, która jednak powstała. 🙂

Kiedy w tym roku kończył się luty, mogłam śmiało powiedzieć, że tym razem jestem przygotowana na ogłoszenie poduszkowego konkursu organizowanego przez Nancy. Miałam już stworzony projekt mojej konkursowej poduszki, który tylko czekał na specjalnie zamówione materiały niezbędne do jego uszycia. Dodatkowo kończyłam kompletować wszystkie elementy potrzebne do wykończenia poduszki.

Nie mogłam się doczekać, żeby swojej wizji nadać fizyczny kształt. 🙂

Kiedy na początku marca otworzyłam przesyłkę z materiałami oczy mi się zaświeciły. Specjalnie dobrane tkaniny oczarowały mnie swoim urokiem ponieważ na żywo wyglądały jeszcze lepiej niż na zdjęciach w sklepie. To był moment, w którym wiedziałam, że wiosenna łąka – autorska poduszka, którą zamierzałam stworzyć będzie wyjątkowa.

Teraz byłam gotowa w 120%.

Przygotowując się na 3 edycję konkursu wymyśliłam specjalny projekt poduszki dekoracyjnej inspirowanej wiosną. Dokładniej mówiąc kwitnącymi kwiatami i wiosenną łąką:

  • świeże, soczyste zielenie
  • piękne odcienie czerwieni
  • złote zdobienia przypominające refleksy słoneczne
  • przestrzenne elementy dekoracyjne (kwiaty z tkaniny, haftowane biedronki, koraliki itp.)

Moim zdaniem wszystkie te elementy idealnie się dopełniają i tworzą razem piękną kompozycję.

Pełna zapału zabrałam się do dzieła i powoli dopracowywałam kolejne elementy, kiedy na blogu Nancy pojawiło się ogłoszenie konkursu. Dla formalności przeczytałam zasady i wtedy opadły mi skrzydła. W tegorocznym regulaminie konkursu pojawiło się jedno zdanie:  „Open to US residents only”

To jedno zdanie spowodowało, że niestety tym razem nie mogłam nawet wystartować w konkursie i zgłosić swojej poduszki … O sukcesie 2 razy z rzędu i zajęciu miejsca na podium mogłam po prostu zapomnieć.

I DUPA.

Cały mój wysiłek na marne… Cały zapał i radość tworzenia nagle gdzieś wyparowały.

Po kilku dniach doła i totalnego zniechęcenia do kontynuowania szycia, po namowach Radka postanowiłam jednak dokończyć projekt i na przekór wszystkiemu stworzyć tą poduszkę. Nie na konkurs, nie dla szerszej publiczności. Dla siebie.

Co prawda wykonanie jej „tylko dla siebie” nie było tak ekscytujące jak tworzenie projektu „na konkurs”, ale przynajmniej mam satysfakcję, że dokończyłam swoje dzieło. Ja wiem, że  pewnie nie ma w tej poduszce tyle uśmiechu, co być powinno. Pewnie brakuje troszkę radości. Ale za to jest wsparcie bliskich mi osób. Jest również dużo determinacji i masa wytrwałości. Jest cząstka mnie.

Wiosenna łąka – autorska poduszka, która już zawsze będzie dla mnie symbolem zwycięskiej walki z samą sobą i z przeciwnościami losu – tak dokładnie w tej kolejności.

Mimo całej satysfakcji w związku z ukończeniem projektu, ciągle było mi źle w związku z pojawieniem się nowego warunku w regulaminie. 28 marca na moim Instagramie podzieliłam się refleksją i nadzieję, że następna edycje konkursu odzyska międzynarodowy charakter. Zdradzę Ci, że jest na to drobna szansa, ponieważ wiem, że mój wpis dotarł do zespołu Nancy Zieman. Pełna optymizmu czekam więc na regulamin 4 edycji Nancy Zieman’s Annual Pillow Challenge, który ukaże się w marcu 2018.

Wiosenna łąka - autorska poduszka

Na koniec tego wpisu mam do Ciebie pytanie: jak podoba Ci się taka poduszka uszyta z przepięknych tkanin dodatkowo wzbogacona trójwymiarowymi elementami dekoracyjnymi?

Twój feedback w postaci komentarza pod tym postem, serduszka na Instagramie lub lajka na Facebooku jest bardzo mile widziany i pomoże mi dalej doskonalić umiejętności. 🙂